Vinotéka

barŽivot je příliš krátký na to, abychom pili špatné víno. Proto u nás koupíte kvalitní vína za rozumnou cenu po kterých nebolí hlava protože nejsou doslazovaná. Jedná se převážně o moravská přívlastková vína a vína z Francie, Itálie, Španělska, Peru, Nového Zélandu a dalších zemí.

Snažíme se snoubit víno s jídlem tak, aby vznikla v ústech dokonalá harmonie chutí a celkově povznesla finální chuťový akord na maximální gurmánský zážitek.

Pro každodenní pití, k jídlu, k televizi i k žehlení prádla prodávám kvalitní stáčená vína ze sudů z naší nové pětikohoutové pípy která je zdobená originální dřevořezbou od bzeneckého mistra řezbáře pana Františka Budaře. Nese pravdivý nápis "Víno je z léků nejchutnější" se kterým nelze než souhlasit. Jsme tedy vlastně také takovou vinnou lékárnou.

Víno stáčíme pod konzervační dusíkovou atmosférou do tří, pěti a desetilitrových vinných boxů které jsou certifikované na distribuci vína, nebo do litrových a dvoulitrových PET lahví z čistého "petu", které jsou rovněž certifikované a neovlivňují kvalitu, chuť a vůni vína. Vinné boxy jsou narozdíl od lahví velmi praktické pro stáčené víno, neboť při čepování vína do džbánku či sklénky dochází uvnitř vinného boxu ke gravitačnímu splaskávání vaku do kterého po vytečení vína nevniká vzduch. Je tedy možné si každý den načepovat z mikropípy vinného boxu třeba jen deci a zbytek vína je stále bez vzduchu a v lednici v chladu a tmě. Čili ideální podmínky pro uchování vína. Víno tedy v lednici v boxu vydrží při i malé spotřebě třeba několik měsíců. A když přijde nečekaná návštěva tak víno načepujete do džbánku nebo karafy a je vždy připraveno k servírování v té nejlepší kondici.

Navštivte náš e-shop víno jede.cz

Víno jede